2017-01-19

«Урядові дауни». Ляшко нарвався у Раді на бойкот через принизливі образи (відео)

Лідер Радикальної партії обізвав Іванну Климпуш-Цинцадзе «урядовим дауном».

У парламенті спалахнув гучний скандал, а нардепи висловили бойкот лідеру Радикальної партії Олегу Ляшку після того, як він назвав віце-прем’єр-міністра України Іванну Климпуш-Цинцадзе «урядовим дауном». Про це він написав у своєму Фейсбуці 12 січня.

«Ставленниця олігарха-космополіта Пінчука, віце-прем’єр Климпуш-Цинцадзе знову плачеться, що уряд не може отримати 600 мільйонів євро кредиту від Евросоюзу, бо досі не скасовано наш мораторій на вивезення з України необробленого лісу-кругляку. Ця олігархічна підсадна качка бреше про відсутність користі від мораторію і про порушення зобов’язань України перед СОТ і ЄС […] Урядові дауни, які не відстоюють національні інтереси, йдіть на смітник», — йдеться у повідомленні Ляшка.

Після відповідного висловлювання лідера РПЛ, у вівторок, 17 січня, народні депутати із міжфракційних об’єднань «Єврооптимісти» та «Рівні можливості» виступили із заявою про блокування всіх законопроектів Радикальної партії, доки Ляшко не вибачиться перед віце-прем’єром Іванною Климпуш-Цинцадзе. Спільну заяву зробив нардеп фракції БПП Олексій Мушак.

«Олег Ляшко дозволив собі в неприпустимій принизливій формі образити нашу колишню колегу, нині віце-прем’єр-міністра України Іванну Климпуш-Цинцадзе. Він пов’язав її позицію з приводу мораторію на ліс-кругляк з епітетами – «підсадна качка», «ставлениця олігарха», «урядовий даун». З приводу мораторію має бути професійна дискусія. Ми вважаємо, що публічна політика та діяльність депутата має бути відповідальною. Тому, ми не будемо підтримувати законопроекти за вашим авторством чи Радикальної партії, доки ви не вибачитеся», — йдеться у заяві.

Своєю чергою Ляшко 17 січня заявив з трибуни парламенту, що ті депутати, які виступили проти нього, «вони хочуть, щоб країну грабували, щоб ліс вивозили з України, щоб землю продавали, щоб пенсійний вік піднімали, а ті, хто проти цієї політики, вони кажуть, що ми такі-сякі».

Пізніше він вибачився перед дітьми з синдромом Дауна та все одно продовжив застосовувати образливі вислови як до нардепів, що оголосили йому бойкот, так і до урядовців.

«Хай урядовці вибачаться перед українцями, яким немає за що годувати своїх дітей, бо роботу не можуть знайти. Наша політика одна – національні інтереси України понад усе. А урядовці, які перетворюють Україну на сировинну колонію – таки дауни», — написав він у своєму Фейсбуці.

Своєю чергою спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив, що повністю підтримує позицію щодо неприпустимості використання мови ненависті в українському парламенті. Водночас висловив думку, що «наслідком має бути підвищення політичної культури, а не блокування законопроектів».

тсн

display_related_posts_via_categories()