2017-04-02

З першого квітня українцям доведеться платити за газ двічі (відео)

З 1 квітня за газ доведеться платити двічі, бо Національна комісія з регулювання енергетики на додаток до тарифів за спожитий газ запровадила абонплату – платіж за те, що газова труба дійшла до вашого будинку чи квартири.

Причому в НКРЄ це називають європейською практикою, – йдеться в сюжеті ТСН.

Змінена методологія обрахунку виводить доставку газу до квартири в окрему комунальну послугу, котра зменшує вартість власне спожитого газу. І хоча паливо дійсно трохи подешевшає, загальні видатки платників за газ зростуть на третину. «У місяць ми використовуємо сім, максимум десять кубів газу. За теперішніми тарифами – на 68 гривень. За новими тарифами це буде 60 грн за газ, який використали, і майже 50 грн за трубу, по якій він до нас прийшов», – підрахувала домогосподарка Інна Боднар. Лічильник та газову трубу по квартирі її родина встановила за власні гроші, тож чому тепер потрібно платити податок на трубу – жінка не розуміє. «Наша бабушка живе у селі, і вони разом із сусідами скинулись, щоб провести до себе газ. Виходить, їм щомісяця треба платити за трубу, яку вони купили і власним коштом проклали?», – дивується вона.

Особливість нового тарифу – він сплачується незалежно від того, користується хтось у приміщенні газовою плитою чи ні. На розмір абонплати впливають відсутність чи наявність лічильника, його потужність, відстань між будинками, в яких прокладено мережі. Експерти кажуть, що виграють від новації приватні будинки з великим обсягом споживання газу, економія на тарифі якого буде більшою за вартість абонплати. А от у містах квартировласників очікує лише збільшення платежів за комуналку.

Фахівці попереджають, що газове ноу-хау невдовзі повторять українські енергетики – тариф за світло буде розділений на власне сплату кіловатів спожитої послуги та саму можливість користуватися електрикою. Однак коли це може статися і чи станеться взагалі – поки що підтверджень немає.

Читайте также:

У Горловки отгремел ожесточенный бой – по небу растянулся шлейф рыжего дыма (видео)
По агентам "ДНР" нанесен жесткий удар – громкий арест в зоне АТО
В Луганской области проросийские боевики ведут обстрелы жилых районов из запрещенного вооружения (ви...
"Ты куда дел миллиард?": Москва вызвала на ковер главу "госбанка ЛНР"
В Новосибирске 16-летний парень упал с 23 этажа и выжил
Осиновские братки признались почти во всем
Задержана банда оружейников
На фронте просто ужас – идут мощные бои (видео)
Объявлен в розыск бывший генерал СБУ: стало известно его имя
«Реально республике приходит живописный конец. И если Захар этого не понимает, то его глупость блаже...
Проезд на «красный» в Украине: нюанс, о котором стоит знать (видео)
Прощай, сухой закон: в Киеве магазины снова торгуют алкоголем по ночам