2017-04-02

З першого квітня українцям доведеться платити за газ двічі (відео)

З 1 квітня за газ доведеться платити двічі, бо Національна комісія з регулювання енергетики на додаток до тарифів за спожитий газ запровадила абонплату – платіж за те, що газова труба дійшла до вашого будинку чи квартири.

Причому в НКРЄ це називають європейською практикою, – йдеться в сюжеті ТСН.

Змінена методологія обрахунку виводить доставку газу до квартири в окрему комунальну послугу, котра зменшує вартість власне спожитого газу. І хоча паливо дійсно трохи подешевшає, загальні видатки платників за газ зростуть на третину. «У місяць ми використовуємо сім, максимум десять кубів газу. За теперішніми тарифами – на 68 гривень. За новими тарифами це буде 60 грн за газ, який використали, і майже 50 грн за трубу, по якій він до нас прийшов», – підрахувала домогосподарка Інна Боднар. Лічильник та газову трубу по квартирі її родина встановила за власні гроші, тож чому тепер потрібно платити податок на трубу – жінка не розуміє. «Наша бабушка живе у селі, і вони разом із сусідами скинулись, щоб провести до себе газ. Виходить, їм щомісяця треба платити за трубу, яку вони купили і власним коштом проклали?», – дивується вона.

Особливість нового тарифу – він сплачується незалежно від того, користується хтось у приміщенні газовою плитою чи ні. На розмір абонплати впливають відсутність чи наявність лічильника, його потужність, відстань між будинками, в яких прокладено мережі. Експерти кажуть, що виграють від новації приватні будинки з великим обсягом споживання газу, економія на тарифі якого буде більшою за вартість абонплати. А от у містах квартировласників очікує лише збільшення платежів за комуналку.

Фахівці попереджають, що газове ноу-хау невдовзі повторять українські енергетики – тариф за світло буде розділений на власне сплату кіловатів спожитої послуги та саму можливість користуватися електрикою. Однак коли це може статися і чи станеться взагалі – поки що підтверджень немає.

Читайте также:

Турчинов оказался "американским агентом" – скандальное заявление соратника Януковича
Казначей Подольских останется под стражей до июля
Главари «ЛДНР» покинули свои республики – названы причины
Неадекватный пассажир с гаечным ключом напал на полицейского в столичной подземке
Жесткий поступок Путина - что кардинально изменил Кремль
Куда целятся боевики – под угрозой жизнь мирных граждан
"Хочется застрелиться": дочь пропагандиста "ЛНР" пожаловалась на тоску в Луганск...
Ставка Путина на Трампа не сыграет
"Неизвестная третья сила" вновь уничтожила боевиков, - волонтер из Днепра
Пьяная сотрудница МВД задавила двоих прохожих в Подмосковье
Убийцам Каламоновича не могут предъявить обвинения
Боевики "отжали" отели Ахметова в Донецке, где жили члены ОБСЕ и ООН